Færger & katamaranerkøreplaner 2026 Vandtaxilufthavne & øer Lej en bådbåde for en dag BådtureDen Blå Grotte & ø-hop Restauranter · landsbyen Milna · 43°09′40″N · 16°29′15″EMoli OnteEnkel menu, rige smage og ærlige priser, fem minutter fra byen.OverblikBillederKortRejsemålHele øenHvar byStari GradJelsaSveta NedjeljaVrboskaZavalaBrusjeBogomoljeDolDubovicaGdinjGromin DolacHumacIvan DolacMalo GrabljeMilnaPitvePoljicaRudinaSelca (Bogomolje)Selca (Stari Grad)SucurajSvirceVelo GrabljeVrbanjVrisnikZaraceZastrazisceHele øenHvar byStari GradJelsaSveta NedjeljaVrboskaZavalaBrusjeBogomoljeDolDubovicaGdinjGromin DolacHumacIvan DolacMalo GrabljeMilnaPitvePoljicaRudinaSelca (Bogomolje)Selca (Stari Grad)SucurajSvirceVelo GrabljeVrbanjVrisnikZaraceZastrazisceTypeAlle typerHotellerLejlighederVillaerFeriehuseVandrerhjemAgroturisme & gårdopholdAlle typerHotellerLejlighederVillaerFeriehuseVandrerhjemAgroturisme & gårdopholdIndtjekningUdtjekningGæster24681012+24681012+SøgNo. 01Moli Onte kort fortaltlandsbyen MilnaVærd den korte tur i bil eller båd til Milna: enkel menu, generøse portioner og fair priser ved vandet.Google MapsAlle restauranter →Google-bedømmelse★ 4.7 · 615 Google-anmeldelserKøkkenMediterraneanNo. 02Moli Onte i billeder3 billederNo. 03Moli Onte på kortetlivepriserAlle overnatningssteder omkring denne restaurant kort fortalt. Tryk på en markør for live-pris for dine datoer.Book hvor som helst på øenAl ledig overnatning på Hvar på ét kort. Zoom ind på en by eller bugt og tryk på en markør for aktuelle priser.Bor du i nærheden? Se villaer med privat pool, hoteller på Hvar og vores guide hvor skal man bo på Hvar.I tvivl om, hvad du skal drikke? Plavac Mali som rødvin, Pošip eller Bogdanuša som hvidvin. Vores guide til vin fra Hvar har detaljerne, og vingårde på Hvar er åbne for smagninger.Udforsk villaerVandtaxiPrivate tureEr du i tvivl om, hvilket sted der passer dig?Fortæl os din stil · liv og larm, familiero eller total flugt · og vi matcher dig med by og villa.Send en forespørgsel → Omkring denne restaurantAlt inden for rækkeviddeDrinksStrandbarer i nærhedenNærmestBedst bedømtBeach Club Hvar (Bonj)4.3 (548) · 4.4 kmHula-Hula Beach Bar Hvar4.1 (2710) · 4.7 kmCarpe Diem Beach Hvar4.1 (3455) · 5.0 kmFalko Beach Bar Hvar4.6 (1046) · 5.1 kmLaganini Palmizana4.3 (1082) · 7.8 kmVis mereAll beach bars →EatRestauranter og konobaer i nærhedenNærmestBedst bedømtMoli Onte Milna4.7 (615) · 0 mRestoran i Cocktail Bar Mustačo4.1 (330) · 2.6 kmAlavia Restaurant, Hvar4.8 (560) · 3.7 kmKonoba Maestro Hvar4.8 (447) · 3.7 kmParadise Garden Hvar4.7 (1114) · 3.8 kmFig Hvar4.7 (2860) · 3.8 kmLa Bocca Hvar4.7 (1563) · 3.9 kmKaluma Hvar4.6 (273) · 3.9 kmGariful Restaurant, Hvar4.0 (750) · 3.9 kmMacondo Hvar4.4 (601) · 3.9 kmVis mereAll restaurants →SwimClosest beachesVela Milna Beach, Hvar4.4 (572) · 234 mMala Milna Beach, Hvar4.6 (160) · 234 mBorče Beach, Hvar4.6 (98) · 492 mMekicevica (Robinson beach) Beach, Hvar4.7 (269) · 1.7 kmMalo Zarace Beach, Hvar4.7 (587) · 2.1 kmVelo Zarace Beach, Hvar4.5 (276) · 2.5 kmPokonji Dol Beach, Hvar4.5 (1330) · 2.6 kmKrizna Luka Beach, Hvar4.1 (173) · 3.6 kmDubovica Beach, Hvar4.7 (1475) · 4.2 kmJerolim Beach, Hvar4.6 (259) · 4.2 kmVis mereAll 38 beaches →UdforskNærmeste byer og landsbyerMilna388 mMalo Grablje1.2 kmZarace2.7 kmVelo Grablje3.0 kmBrusje3.5 kmHvar Town3.8 kmDubovica4.7 (1475) · 4.2 kmSveta Nedjelja8.7 kmVis mereAlle destinationer →Bo tæt på denne strandHoteller, villaer og lejlighederIndtjekningUdtjekningGæster-+SleepHoteller i nærhedenNærmestBedst bedømtHotel Fortuna Milna★★★★ 4.6 (270) · 149 mHotel Teranea Hvar★★★★ 4.2 (155) · 2.9 kmBeach Bay Hvar Hotel★★★★ 4.7 (200) · 3.7 kmHeritage Hotel Dea Hvar★★★★ 4.8 (103) · 3.8 kmHotel Villa Nora★★★ 4.8 (166) · 3.9 kmRiva Marina Hvar Hotel★★★★ 4.4 (508) · 3.9 kmPalace Elisabeth Hvar Heritage Hotel★★★★★ 4.6 (160) · 4.0 kmHotel Park Hvar★★★★ 4.7 (316) · 4.0 kmAdriana Hvar Spa Hotel★★★★ 4.6 (601) · 4.1 kmPharos Hvar Bayhill Hotel★★★★ 4.2 (985) · 4.3 kmVis mereAll hotels →SleepVillaer i nærhedenNærmestBedst bedømtVilla Galapagos2.6 kmVilla Pelagos2.6 kmVilla Elegant Beauty3.1 kmVilla Timeless Beauty3.1 kmInfinity Residence3.1 kmStunning Seaview Retreat3.4 kmVilla Infinity Blue3.5 kmVilla Hvar Town Palazzo3.7 kmVilla Alea3.8 kmVilla Forkira3.9 kmVis mereAll villas →SøgLejligheder og feriehuse i nærhedenNærmestBedst bedømtLoading live prices...All apartments →