Hvar Town, Hvar, Kroatia
Hvar og vest, 43°10′N · 16°27′E
Hvar Town
Reisemål
Hele øyaHvar townStari GradJelsaSveta NedjeljaVrboskaZavalaBrusjeBogomoljeDolDubovicaGdinjGromin DolacHumacIvan DolacMalo GrabljeMilnaPitvePoljicaRudinaSelca (Bogomolje)Selca (Stari Grad)SucurajSvirceVelo GrabljeVrbanjVrisnikZaraceZastrazisce
Type
Alle typerHotellerLeiligheterVillaerFeriehusVandrerhjemGårdsturisme
Innsjekk
Utsjekk
Gjester
24681012+
No. 01 · Stedet

Hvar Town, øya Hvar

På sørvestkysten av øya Hvar ligger juvelen, byen Hvar, som sammen med Jelsa og Stari Grad er en av de største byene og også en kommune på øya Hvar.

Omgitt av Pakleni-øyenes arkipel ligger den skjermet for vinden, og beliggenheten danner en av de mest berømte båthavnene i Sør-Adriaterhavet, og i Adriaterhavet generelt.

Havnen i Hvar er et knutepunkt for båtturisme i Kroatia og fylles hvert år med verdens største yachter, skip og seilbåter. Den kjennetegnes også av utmerkede daglige hurtigkatamaranforbindelser med fylkeshovedstaden Split og de omkringliggende øyene Korčula, Brač, Vis og Šolta.

Som øyas hovedby har byen Hvar en spesiell og fremtredende posisjon i turismen og er øyas største turistsenter med flest besøkende. I sesongen, fra begynnelsen av april til midten av oktober, bærer byen Hvar stolt tittelen som en av de mest besøkte byene i kroatisk turisme!

Underholdning, strender, vakre viker og Pakleni-øyenes arkipel plasserer byen Hvar på toppen av turist- og båttilbudet i hele Middelhavet. Dessuten er øya Hvar, og dermed byen Hvar, den mest solrike øya og det mest solrike stedet i Republikken Kroatia, med over 300 soldager i året. Denne overfloden av soldager og den gunstige middelhavsbeliggenheten har gitt opphav til mange plante- og dyrearter som bare finnes i få områder av Middelhavet. Lokalbefolkningen nyter og produserer derfor mange lokale produkter basert på de unike ressursene øya Hvar byr på. Druesorten Plavac Mali, lavendelmarkene på Hvar og de lokale skjellene og fiskene som er typiske for arkipelet, er en del av det daglige gastronomiske tilbudet i mange restauranter, markeder og butikker.

Solen, det glitrende havet og utsikten mot de fjerne, forgrenede øyene vekker et uimotståelig ønske om å suge inn, utforske og helt sikkert komme tilbake!

Utsikt over takene og havnen i Hvar Town mot Pakleni-øyene
Små båter fortøyd langs strandpromenaden i Hvar Town under fransiskanerklosteret
Hovedplassen i Hvar Town med Arsenalet og klokketårnet
Palmekantet strandpromenade i Hvar Town
Rundt Hvar Town

Alt innen rekkevidde

Swim

Closest beaches

Bonj strand, Hvar
Bonj Beach, Hvar
4.5 (597) Reviews · 646 m
Sheltered cove between the town centre and the western promenade, framed by the 1927 stone colonnade of Beach Club Hvar.
Krizna Luka strand, Hvar
Krizna Luka Beach, Hvar
4.1 (166) Reviews · 693 m
The local bay just east of Hvar town centre, a short walk from the riva past the Franciscan monastery.
Vela plaža strand, Hvar
Vela plaža Beach, Hvar
4.5 (121) Reviews · 708 m
Vela plaža is the biggest beach in Hvar town, five minutes of easy walking along the riva, curving around the bay below hotel Amfora.
Majerovica strand, Hvar
Majerovica Beach, Hvar
4.4 (31) Reviews · 935 m
Majerovica is the answer to the most asked question of every guest with a four-legged crew member: yes, Hvar has a dog beach.
No. 04 · Orientering

kartet

Alle overnattingssteder rundt dette stedet i én oversikt. Trykk på en markør for livepriser og direkte booking.

Vil du ikke ha et standardopphold?

La vår lokale concierge ordne det beste av Hvar for deg · eksklusive villaer som ikke er listet på nett, privat kokk, båter, transport. Gratis tjeneste, raskt svar.

Concierge-forespørsel →